Život utíká

3ka, život utíká

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.“
Seneca

Už jste si někdy řekli: „To udělám zítra, jindy, příště…“ Nebo jste nekonečně váhali co udělat, co si vzít na sebe, kam jít, s kým, kdy…
Zabere nám to spoustu času, který můžeme využít úplně jinak!

Jak to vidíme MY, 3Ka

Jsem narozená ve znamení Vah, váhání moc dobře znám. Jakékoliv rozhodnutí je pro mě traumatické. V jednom okamžiku je to tak a za minutu naopak.
Řekla bych, že jsem „prováhala“ značný kus života. 🙂
Ale jak tak sleduji lidi okolo sebe, není to záležitost jen těch narozených ve Vahách. Stačí si ráno stoupnout před otevřenou skříň… „Co si dnes vezmu na sebe?“ Nebo v obchodě před regál, který nabízí požadovaný výrobek od mnoha výrobců…. „Který bude ten správný?“ A co doma, v práci, mezi přáteli…??? Který koníček pro naši ratolest bude ten nejlepší? Co koupit mamince, dětem, partnerovi… k narozeninám? Stále je nad čím váhat, volit, vybírat!

Pokud se s váháním perete, zkuste vyzkoušenou metodu:

 • Vezměte si papír a tužku
 • Rozdělte papír čarou na 2 poloviny
 • Na každou polovinu si nadepište jednu variantu řešení, mezi kterými váháte
 • Přemýšlejte, dumejte…
 • Napište si ke každému řešení pozitiva a negativa (plusy a mínusy)
 • Budete-li mít své rozhodování „na očích“, půjde to snadněji
 • Kde vám vyjde více plusů a méně mínusů… máte vítěze 🙂
 • A odkládání… to určitě známe všichni. Od známých situací z dětství… „ukliď si hračky“, nebo později… „vynes koš“, apod…. s odpovědí „až za chvíli“. Někdy je to legrace, někdy ne. Své blízké, šéfy, kolegy… někdy přivádíme k šílenství. Povinnosti se pak hromadí a často na něco zapomeneme.
  Už jste někdy odložili návštěvu někoho blízkého, někoho z rodiny? Měli jste moc práce, naplánovaný výlet, nebo dovolenou? To jsou ty okamžiky, kdy odkládání může hluboce zasáhnout nás samé. „Stavím se za babičkou, tetičkou… příště, dnes to nestíhám…“ a ona příště není mezi námi. To jsou momenty, které nás poznamenají. Vyčítáme si svůj „liknavý postoj“, svou nedokonalost.

  A proto žijme tak, jako by ten dnešní den byl poslední!!! Tak, jako by už nebylo žádné zítra. Zapomeňme na odkládání a s váháním se vypořádejme co nejrychleji. Neztrácejme čas, něco tak cenného, prožijme každou minutu svého života naplno. Tak, abychom večer usínali s báječným pocitem nepromarněného dne!

  Zuzka, 3Ka