Vysněné značky ve světě luxusu

Tak moc je milujeme! Tak moc po nich toužíme! Často obětujeme své potřeby, jen abychom si něco značkového dopřáli. Představujeme si, jak nám to bude slušet, až si ve vysněné značce budeme vykračovat. Máme značkovou kabelku, oblečení, boty atd. Tímto všem ukazujeme svoji image. Je to výraz toho, co je pro daného člověka v životě opravdu důležité? Jaké skutečné důvody nás vedou ke koupi drahých luxusních předmětů?

Bohužel, často jen podléháme nemilosrdnému tlaku marketingu. Je úžasné mít krásné, kvalitní věci a cítit se komfortně. Ale neplatíme za ně příliš vysokou cenu? Opravdu utrácíme přemrštěné částky jen za úžasné materiály, řemeslné zpracování a kvalitní provedení?

„Čím hůř se žena cítí, tím lépe by měla vypadat.“ (Coco Chanel)
Určitě jde o seřazení priorit na žebříčku hodnot. Pokud na první příčce našeho žebříčku stojí pouze nutnost vlastnit něco značkového, zbude nám dostatek financí na všechny ty ostatní neznačkové, ale nezbytně nutné životní potřeby?! Samozřejmě v tomto hodnotovém systému sehrává svoji roli věk. Jinak to vidíme ve dvaceti letech a jinak ve zralém věku.

Stále máme své sny a své favority ve značkových domech zvučných jmen. Cítíme vůni omamných parfémů, pomyslně se dotýkáme úžasných modelů a halíme své tváře do závoje kosmetických produktů. Krásné představy povznášející náš život na vyšší úroveň životního stylu.

Zakladatelům světových značek šlo o budování svého jména především výrobou kvalitních věcí, pyšnících se precizním řemeslným zpracováním. Byli inspirováni potřebou přinést lidem do života hezké a kvalitní věci v ponuré poválečné době. Tento nedostatek na trhu vedl tvůrce módních značek k vymýšlení modelů a doplňků., které lidem měly změnit image.

„Je nemožné, aby měla žena špatnou náladu, když má na sobě skvělý outfit.“ (Coco Chanel)

Zamýšlíme se nad příběhem pana Diora. Tohoto člověka považujeme za velkého vizionáře. Byl velkým milovníkem květin a tvůrce nádherných modelů šatů, vracejících ženám jejich ženskost s báječným nápadem obléci ženám také rty. Coco Chanel viděla módu trochu jinak než Dior, ale její kostýmky a nezapomenutelné malé černé zůstávají nadčasové a nikdy nezevšední! Takto můžeme pokračovat ve výčtu dále, ale není to nutné.

Každý má svůj důvod více či méně kupovat značkové zboží. Ani my nejsme výjimkou a všechny ty drahé a značkové věci milujeme! Cítíme se v nich jako princezny a s velkou radostí si je navzájem ukazujeme. Rozplýváme se nad nimi a vzápětí spřádáme plány na další výpravu za luxusními kousky. Vždyť už jen vybírání, zkoušení a přemýšlení o takových nákupech nám dělá radost. Nadšení a úsměvy na tvářích jsou toho důkazem.

„Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní.“ (Coco Chanel)

Nutností však zůstává, si při této strhující euforii vždy uvědomit své možnosti a myslet i na zadní vrátka. Zdravým rozumem brzdit nezadržitelný pád lehkomyslného rozhazování. I navzdory všem lákadlům si musíme udržet opravdový hodnotový žebříček, na jehož prvních příčkách jsou zcela určitě jiné priority a hodnoty. Tak je to v pořádku a tak to má být. Ale co vám budeme povídat! My víme, že zkušenosti jsou nepřenosné a každý si přece na všechno musí přijít sám i za cenu četných obličejových úrazů!!!
Jana, 3Ka