Samoživitelky

Téma, které se týká stále většího počtu žen. Je velmi obtížné být matkou samoživitelkou. Co vše je s tímto označením spojeno všechny tři dobře víme. Každá z nás si prošla obdobím, kdy jsme se staly matkami samoživitelkami.

Nebylo lehké zvládat výchovu dětí a zároveň zajišťovat finance. Mnohé z vás to jistě znáte. Dětem chybí mužský vzor a výživné je často pouze napsané na Rozsudku o výživném. Bohužel se ho nedočkáte! Je hrozné se dívat na to, jak vaše talentované dítě nemůže z různých důvodů rozvíjet svůj talent tak, jak by si zasloužilo!

Snažíte se vše zvládat samotné, nebo s podporou rodičů. Úřady vám moc nepomáhají a ještě si připadáte, jako byste přes všechnu snahu žily na okraji společnosti. Hromadící problémy zvládáte jen s vypětím všech sil. Vždyť je to přece váš boj, který musíte zvládnout! Známe ten pocit bezmocného ztroskotance, prodírajícího se společenskou džunglí!

Samozřejmě, že existují otcové, kteří se o své děti starají a snaží se, aby rozchodem rodičů byly co nejméně zatíženy. Takovým patří naše uznání. Je skvělé, když se rodiče po rozchodu dokáží korektně dohodnout na všem důležitém a rozdělit si povinnosti.

Bohužel, více případů je těch, kdy veškerá péče zůstane jen na matce. Proto byla založena různá sdružení na podporu a rady matkám samoživitelkám. Můžete zde sdílet svoji situaci a využít různých forem pomoci. Potřebujete někoho, komu se můžete svěřit a kdo vám naslouchá!

V době, kdy my jsme si procházely tímto nelehkým obdobím, žádné podobné instituce neexistovaly. Na povídání a vyslechnutí jsme měly jedna druhou. Díky kamarádství se nám dařilo překlenout toto období se vztyčenou hlavou. Vzájemná podpora, důvěra a povzbuzování, bylo pro nás velmi důležité!

Rády bychom vám všem, které prožíváte tak náročnou část života, vyjádřily náš hluboký obdiv a podporu. Opravdu dobře víme, co leží na vašich bedrech a s čím se potýkáte!

Zejména v období, jako jsou Vánoce, prázdniny a začátek školního roku, je těžké ustát ten velký tlak! Sama si vybavuji okamžiky, ke kterým se nerada vracím. Stalo se, že děti šly o týden později do školy, protože jsem neměla finance na nákup školních potřeb. A takových situací se stalo více, protože otec neplatil výživné. Rády se s vámi podělíme o další nelehké životní zkoušky, které jsme ustály :-), v připravovaném eBooku.

Pokud nám k danému tématu máte co říci, nebo potřebujete, aby s vámi někdo sdílel váš příběh, neváhejte nám napsat na zivotnisila.3ka@gmail.com

Píšeme o životě, radostech, starostech, ale také o tom, že když to nejméně čekáte a mnohé vzdáváte, objeví se jeho vlídná a laskavá tvář. Život se vám znenadání změní k nepoznání! My jsme to zažily a píšeme o tomto i jiných zajímavých tématech v naší knize o ŽIVOTNÍ SÍLE.

Jana, 3Ka