28 dní detoxu

Znáte tu oblíbenou větu, kterou slyšíte každý rok před létem a vyskakuje na vás ve všech dámských časopisech společně s recepty jak na to? Rok co rok se to opakuje.
„Chcete zhubnout do plavek?“

Ani nevím, ale možná i já jsem tuto větu „musím zhubnout do plavek“ také někdy řekla.Ale stres z hubnutí před létem si zas tak neberu.

Co se mi však před 6 lety stalo?
Tehdy se mi dostala do ruky úžasná kniha o detoxikační 28 denní kůře. Po rychlém přečtení a prostudování jsem začala 28 dní papat zdravé dobroty. Bylo to celkem fajn. Chutnalo mi to, trošku mě po začátku hlady kručelo v břiše, ale zvykla jsem si. Vše jsem dodržela dle pokynů a výsledky byly tady. 5 kg dole a skoro o 2 čísla menší velikost. Mé nadšení pokračovalo. Běžnou stravu jsem přidávala pomaloučku a za další 2 měsíce jsem shodila ještě další kila.

Cítila jsem se fajn. Ale co se stalo?
Od některých v mém okolí jsem slýchávala, „vypadáš dobře, sluší ti to!“ Ale také „nehubni už, nesluší ti to, jsi moc hubená!“

Tak a co teď!
Je pravdou, že ta negativní slůvka většinou zněla od ženského pohlaví.
Spousta lidiček v mém okolí i v rodině si nakoupilo knížku a začali pěkně zdravě papat. Ale vtip je v tom, že mezi nimi byli i ti co mě ne, kladně ohodnotili. Vím, že těmto kritikům leží knížka v kuchyni na poličce a krásně podle ní papají až do dnes a mlčí, jako by nic.

Je to úsměvné že? Znáte tu větu: nic by se však nemělo přehánět?
Hubená těla jim nezávidím a ani jim nepřeji, aby se jejich partneři začali otáčet po kypřejších ženách !

Závist je nejhloupější ze všech neřestí, neboť nepřináší nic!
A moje oblíbená knížka? Je trochu počmáraná doplňkovými poznámkami a každý rok v březnu připravená na 28 denní detoxikační kůru. Je to výborná věc! Vyčistí vás, odvede přebytečnou vodu, cítíte se lehčeji, krevní výsledky jsou v pořádku a trochu zhubnete.
Jen se nesmí zařazovat vínko, nefunguje to, vím to.

A tohle mám moc ráda: Bramborové knedlíčky ze špaldové mouky, s mákem a medem.
No není ten život krásně sladký ?
Yvetta 3Ka