Jak zazářit ve společnosti

Společenské akce obohacují náš život ve více směrech. Jsme přesvědčeny, že je to bezva terapie na smutek, nebo špatnou náladu.
Na společenské akci můžete potkat nové přátele, nebo třeba uzavřít obchod. Popovídáte si, zasmějete se, dozvíte se informace z různých oblastí, o některých třeba uslyšíte poprvé. Anebo jen můžete pozorovat okolí, prostě jste mezi lidmi! Pochybujete? Nechce se vám? Cítíte stud, obavy, nemáte co na sebe? Tyhle myšlenky zapomeňte!
Oblékněte si úsměv. Na usměvavého člověka zabere každý!
Oblékněte si na sebe to nejlepší co nabízí váš šatník. Dejte si velmi záležet na make-upu a účesu. Zvolte ten správný parfém. Už stačí jen nasadit úsměv a vyrazit!

• POKUD NA SPOLEČENSKOU AKCI OBDRŽÍTE POZVÁNKU
Berte to vážně a zařiďte se podle toho.
Pokud jde o pozvání na raut, recepci, koktejl, slavnostní oběd, banket, vernisáž, zahradní slavnost, nebo ples, vždy si dejte záležet, abyste vypadali co nejlépe, splňovali veškeré podmínky a dodrželi dress code.

Pár příkladů….
– na pozvánku reagujeme v daném čase, který odpovídá té určité akci
– pozvánka na banket je určená vždy pro dvojici, pozvaný musí mít doprovod
– dodržujeme předepsaný druh oblečení (dress code), je-li uveden na pozvánce
– pokud pozvánku připravujeme my, dbejme na nutné náležitosti, aby nechyběly důležité informace pro pozvané

Byly jsme svědky jedné společenské akce. Pozvání dostalo cca 100 lidí. Dress code byl uveden, ale několik pozvaných se obléklo, jak se říká po svém. Právě oni se stali středem pozornosti, protože společensky dané věci v tento den nebrali vážně.

Oblékejme se tak, jak ona společenská událost vyžaduje a ne podle hesla – hlavně abychom se cítili pohodlně!
• SVATBA
Svatba je světově rozšířený společenský obřad, který spojuje dvě osoby. Plánování svatby je organizačně značně náročné a pro dvě hlavní osoby je jedním z nejkrásnějších dnů v životě.
Může se stát, že dostanete pozvání na netradiční svatbu, jako je svatba v přírodě, v prvorepublikovém stylu, ve stylu hippies, Provence, nebo Harryho Pottera apod. A ve výjimečných případech, může přijít pozvání na svatbu na druhý konec světa, třeba na Havaj J.
Dodržte vždy všechny požadavky, které si budoucí novomanželé přejí, a buďte potěšeni, že se můžete tak krásné události zúčastnit i vy. I když si budete muset dát práci a sehnat třeba kostým v daném stylu.

Podělíme se o náš kratinký příběh.
Dostaly jsme pozvánku na svatbu, kde nebylo upřesněno vůbec nic.
Byl krásný jarní den. Oblékly jsme se samozřejmě, jak jsme jen nejlépe mohly. Do auta, než s noblesou vystoupíme, jsme si přibalily překrásné střevíce na nádherných vysokých podpatcích. Připomínám, na pozvánce druh oblečení nebyl uveden, ale myslíme si, že při takové krásné události, to ani není potřebné. Každý přece ví, jak se obléknout.
Když jsme dorazily na určenou adresu, vystoupily jsme z vozu ve střevíčkách na vysokých podpatcích.Vše se zdálo být v pohodě do doby, než nás hostitelé a rodina požádali, aby všichni hosté nastoupili do aut s tím, že jedeme na svatební obřad spojený s focením.

Po 15 kilometrech jízdy při vystupování z aut všechny ženy tušily, co přijde a že to nebude jednoduché. Přivítala nás krásná, obrovská, travnatá zahrada s nádhernými stromy, fontánkami, sochami a s posvátnou vrbou, kde se konají obřady. Ta se nacházela, bohužel, až na jejím konci. Zahrada byla přírodní, nerovná a hlavně po dešti. Všechny ženy po pár krocích byly úplně zabořené v měkoučkém krásném trávníku. Naše chůze již nevypadala noblesně, krok co krok prostě trapas! :-). Ještě že jsme se mohly opřít o své partnery.

Focení se konalo na různých místech obrovské zahrady, a to jsme absolvovali i výstup na kopec, což bylo pro většinu žen velmi náročné. Po příjezdu na hostinu jsme si my ženy umyly střevíčky, některé je vyhodily do koše, obuly náhradní botky a zábava začala. Svatba byla veselá až do úplného konce.
V tomto případě bylo velmi důležité upřesnit na pozvánku, kde se svatební obřad bude konat.
• JDEME NA PLES
Ples je společenská událost obvykle slavnostní povahy, která je spojena se společenským tancem za zvuků taneční hudby. Tato akce mimo jiné také umožňuje vzájemné setkávání lidí, kteří by se jinak pravděpodobně nikdy nesetkali. Vzhledem k slavnostní povaze události, je obvykle nutné, aby lidé na plese byli oděni ve vhodném společenském oděvu (společenské šaty, plesové šaty).
Zvláštní kategorii však tvoří maškarní ples, kde lidé mohou být v přestrojení, nebo nasadit karnevalové masky.A pokud vyrážíme na ples my, doporučujeme do tanečního sálu vejít velmi noblesně v krásných střevíčkách s vysokým podpatkem. Hlavně mužům se to líbí a hodně nás ženy sledují.
A vzhledem k tomu, že se na plesech samozřejmě tančí, polovinu večera to v těchto podpatcích, ve kterých se pomalu nedá chodit, vydržíme. Žena pro krásu vydrží i nemožné!
V šatně máme samozřejmě připraveny pohodlnější střevíčky, které v tu pravou chvíli obujeme. Po několika hodinách zábavy za přítomnosti alkoholu si již nikdo změny nevšimne
Společenské akce nepodceňujme, užívejme si je a veselme se, to nám prodlužuje život.
Vždyť ten život je tak krásný!!!
Přejeme vám prožít co nejvíce krásných společenských událostí. Určitě si odnesete spoustu nezapomenutelných zážitků!
Yvetta 3Ka