Maceška nebo macecha

Svatba, rodina, rozvod…. apod. Kolik dětí vyrůstá ve „slepovaných“ rodinách? Kolik dětí se potýká se svou macechou, nebo v lepším případě maceškou? To je téma jedné z kapitol v připravovaném eBooku. Podělím se tam s vámi o postřehy dítěte i té macechy (nebo macešky?).

Jako dítě jsem to také zažila. V mém případě to tehdy byla naštěstí maceška. Dlouho jsem tvrdila, že mám dvě maminky, protože oba mí otcové (vlastní i nevlastní) nestojí za nic. Čas však ukázal, že ne všechno co se třpytí…. prostě, že oči dítěte často nedohlédnou do hloubi duše. Tisíckrát jsem se v duchu mému tátovi omluvila! Jinak už to nejde, už tady není…

Uběhlo několik let a také já jsem se vdávala na druhý pokus. Můj manžel měl z prvního manželství 2 děti. Najednou jsme řešili moje dítě, tvoje děti a brzy i naše dítě…. Z počátku to nebylo lehké, ale jak mně vnímají dnes? S odstupem, když jsou dospělí?

Také Jana s Yvettou mají s „funkcí“ macechy své zkušenosti. Ratolesti už byly ovšem starší…

A jak to máte vy? Máte nějaký recept, jak tyto situace zvládnout? Nebo nějaké zkušenosti, o které se chcete podělit? NAPIŠTE!!!!
zivotnisila.3ka@gmail.com

Mnohem více historek a zážitků se dočtete v našem připravovaném eBooku

Zuzka, 3Ka